Bezpečné webové stránky

Hosting webových stránok je internetová hostingová služba, ktorú spoločnosti poskytujú zákazníkom na umiestnenie ich stránok a ich sprístupnenie online návštevníkom z celého sveta.

Poskytovateľ služby webhostingu pridelí na webovom serveri priestor na uloženie súborov webovej lokality (kódu, obrázkov atď.) a jej obsahu. Majiteľovi tiež poskytuje prostriedky na vytvorenie a udržiavanie jeho stránky v určitom priestore s možnosťou vyhľadávania a návštevníkom poskytuje možnosť prístupu na stránku, napríklad pri zadaní názvu domény.

Ak máte eshop alebo predávate tovar prostredníctvom svojej webovej stránky, protokol SSL pomáha budovať dôveru u vašich zákazníkov.

Čo však zahŕňa hosting webových stránok?

  • Webhosting zvyčajne zahŕňa jeden alebo viacero serverov, na ktorých sa nachádza webová lokalita. Servery môžu byť fyzické alebo virtuálne, pričom poskytujú fyzický priestor, elektrickú energiu a internetové pripojenie.
  • Konfigurácia systému názvov domén na definovanie názvov lokalít a ich nasmerovanie na hostingové servery
  • Webový server bežiaci na hostiteľskom počítači

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Časté dôvody na zváženie prenosu domény

Máte rastúcu webovú stránku, ktorá sa teší každodennému nárastu návštevnosti. Možno plánujete získať nový hostingový plán, ale uvažovali ste niekedy o prenose domény? Mnohí majitelia webových stránok často prehliadajú, kto je hostiteľom ich domény, a nevedia, že to zohráva rozhodujúcu úlohu v celkovej bezpečnosti ich webu. 

Okrem toho pre každú lokalitu, ktorá je hostiteľom servera:

  • priestor na serveroch na ukladanie súborov, ktoré tvoria lokalitu
  • Konfigurácia špecifická pre danú lokalitu
  • Často databázu
  • Softvér a prihlasovacie údaje, ktoré umožňujú zákazníkom prihlásiť sa a umožňujú im vytvárať, organizovať a upravovať stránky
  • E-mailové spojenie pre hostiteľa a stránku na odosielanie e-mailov zákazníkovi

Pochopenie toho, ako pripojenie SSL chráni vaše údaje

Použitím certifikátu SSL sa vytvorí šifrované spojenie medzi webovým prehliadačom používateľa a webovým serverom. To znamená, že údaje prenášané medzi webovým serverom a webovým prehliadačom nemožno prečítať bez toho, aby boli najprv dešifrované. Tým sú údaje chránené pred špehovaním niekým iným na internete, pretože nebude schopný porozumieť zašifrovaným údajom. Bez protokolu SSL by si každý, kto je schopný vidieť prenos vašich údajov, mohol prečítať všetky odoslané alebo prijaté údaje vrátane dôverných a citlivých informácií, ako sú čísla kreditných kariet.

Z rovnakej kategórie:

Comments are closed.