Časté dôvody na zváženie prenosu domény

Máte rastúcu webovú stránku, ktorá sa teší každodennému nárastu návštevnosti. Možno plánujete získať nový hostingový plán, ale uvažovali ste niekedy o prenose domény? Mnohí majitelia webových stránok často prehliadajú, kto je hostiteľom ich domény, a nevedia, že to zohráva rozhodujúcu úlohu v celkovej bezpečnosti ich webu. 

Tu sú niektoré z najčastejších dôvodov, prečo by mal byť prenos domény ďalším krokom, ktorý by ste mali urobiť:

Cena 

Hoci nikdy nie je dobré platiť príliš veľa, oveľa horšie je, ak platíte príliš veľa spoločnosti, ktorá vôbec nič nerobí. Nie všetci registrátori sú rovnakí, čo znamená, že aj ich ceny sa veľmi líšia. 

Mnohí majitelia webových stránok často prehliadajú, kto je hostiteľom ich domény, a nevedia, že to zohráva rozhodujúcu úlohu v celkovej bezpečnosti ich webu.

Počas hľadania nového hostiteľa pre názov domény musíte zvážiť cenu a overiť si, či sa vám služba vôbec oplatí. Týmto postupom zabezpečíte, že nevyhodíte svoj rozpočet do vzduchu a za svoje peniaze získate najlepšiu hodnotu.

Zákaznícke služby  

S rastom webových stránok by ste mali získať prístup k podpore v rôznych oblastiach, vrátane hostiteľa domény. Okrem podpory počas prenosu domény sa uistite, že váš nový hostiteľ domény poskytuje podporu aj po ňom. Niektorí hostitelia môžu mať namiesto tímu podpory len predajný tím a môžu vás len nalákať na nákup ďalších doplnkov.

Súkromie 

Súkromie sa líši od zabezpečenia, pretože sa týka len vás a vášho názvu domény. Hoci každý registrátor tvrdí, že uprednostňuje vaše súkromie, nemusí to tak byť vždy. Aby sme si veci vyjasnili, nemusí byť jednoduché zistiť celý rozsah súkromného pohľadu registrátora. 

Niektorí z nich nemusia v zmluve o ochrane osobných údajov pokryť všetky situácie, preto si vždy vopred urobte prieskum. Zahŕňa kontrolu ich webovej stránky, vyhľadávanie v službe Google v záležitostiach týkajúcich sa ochrany osobných údajov a recenzie od skutočných zákazníkov. Hoci recenzie zákazníkov môžu byť niekedy extrémne, môžu byť v takýchto prípadoch veľkou pomocou. Ak majú recenzie spoločnú tému, môžete takmer povedať, že je to pravda.

Bezpečnosť 

Bezpečnosť je jedným z kľúčových bodov každej webovej stránky. Nebudete spokojní, ak sa vaši zákazníci začnú sťažovať, že vaša webová lokalita nie je prístupná alebo ak sú presmerovaní na inú lokalitu. Môže to byť spôsobené hackerom názvu domény.

Ide o typ hackera, ktorý drží názov vašej domény ako výkupné, zvyčajne za peniaze. Aby ste tomu zabránili, dbajte na to, aby vami vybraný nový registrátor mal blokovanie názvu domény. Ten zabezpečí, že sa doména nezmení, kým ju sami nezmeníte. Postarajte sa tiež o to, aby vás nový hostiteľ informoval o zmenách vykonaných v doméne bez ohľadu na to, či ste ich vykonali vy alebo niekto iný.

Používateľské skúsenosti

Sú nastavenia názvu domény ľahko dostupné? Ak sa cítite frustrovaní zakaždým, keď sa pokúšate vykonať nejakú zmenu alebo malú úlohu, môžete si len predstaviť, čo sa stane, ak urobíte niečo väčšie. Postarajte sa o to, aby ste mohli ľahko vykonať potrebné zmeny na svojej doméne. Pomôže vám to nielen ušetriť stres a čas, ale v konečnom dôsledku z toho budú profitovať aj vaši návštevníci. 

Toto sú len niektoré z dôvodov, prečo zvážiť prevod domény.

Z rovnakej kategórie:

Comments are closed.