Vzrušujúce miesta v blízkosti Portoroža nehnuteľnosti

Slovinsko sa nesporne začína tešiť väčším návalom turistov z rôznych kútov sveta. A ak si dáte záležať na prieskume, dozviete sa, aká je za tým logika. Ak ste niekedy videli fotografie nehnuteľností v Portoroži, budete ešte viac presvedčení o tom, že tu chcete zostať natrvalo.

O Portorož

Krásne letovisko Portorož sa nachádza na pobreží Jadranského mora a na svojich návštevníkov čaká množstvo zaujímavých aktivít a atrakcií. Ak ste náhodou veľkými fanúšikmi kúpeľných dní, nemali by ste si nechať ujsť príležitosť navštíviť Portorož. 

Väčšina kúpeľov v tejto oblasti poskytuje jedinečné procedúry, pri ktorých sa využíva bahno a soľanka, ktoré sa získavajú z neďalekých soľných panví Sečovlje Salina.

Nehnuteľností v Portoroži
Jeśli kiedykolwiek widziałeś zdjęcia nieruchomości w Portorožu, jeszcze bardziej utwierdzisz się w przekonaniu, że chcesz tu zostać na zawsze

Ak deň v kúpeľoch nie je vaša šálka kávy, mali by ste ich navštíviť počas letných mesiacov a stráviť čas na nádherných plážach. Hlavná pláž mesta sa považuje za ideálne miesto na opaľovanie.

Ako sa dostať do Portorož

Ak prichádzate z Ľubľany, hlavného mesta Slovinska, nebudete mať problém dostať sa do Portoroža. Mnohí návštevníci tejto oblasti sa rozhodnú priletieť na letisko hlavného mesta, pričom Portorož sa nachádza len 141 km odtiaľ. 

https://www.youtube.com/watch?v=fTdELuf3zaM
Film przedstawiający Portoroža w Słowenii z drona

Dosiahnutie oblasti autobusom je tiež reálnou možnosťou. Autobusová doprava do Portoroža z hlavného mesta trvá so spoločnosťou Arriva Slovenia len niečo vyše pár hodín. Tento spomínaný autobus premáva aj dvakrát denne, takže si môžete svoj program nastaviť podľa tohto času.

Pamiatky v okolí Portoroža nehnuteľnosti

Portorož je známy svojimi plážami a kúpeľmi, ale jeho návštevníkom a obyvateľom ponúka ešte viac. Ak túžite po nočnom živote, Portorož je živým miestom, kde sa môžete zabaviť, keď padne noc. 

Najmä promenáda je ideálnym miestom na pozorovanie ľudí, podvečernú prechádzku alebo si jednoducho vychutnávanie teplého slnka. Vybrať si môžete aj z mnohých reštaurácií, ktoré ponúkajú jedlá medzinárodnej aj miestnej kuchyne. 

Ak vlastníte nehnuteľnosť v Portoroži, môžete sa považovať za šťastlivca, pretože vďaka nej máte na dosah nasledujúce obľúbené miesta v oblasti:

Kostol svätej Bernadíny

Zvyšky kostola svätej Bernadíny sa dobre zachovali, väčšina múrov a mohutná zvonica sa zachovali dodnes. Kláštor z 15. storočia je zasvätený svätej Bernadíne Sienskej. V 19. storočí slúžil ako vojenské stanovište, kým ho vláda odovzdala na účely cestovného ruchu.

Rybia záhrada Fonda

Fonda Fish Garden je jediná svojho druhu v krajine, je to morská rybia farma. Má mimoriadne čistú vodu, mušle a zvláštny druh ostrieža, ktorý môže pochádzať len z tejto oblasti Slovinska. Na mieste sa nachádza aj ltos zábavných atrakcií, ako sú kuchárske workshopy a prehliadky. 

Forma Viva

Výstava sôch bola prvýkrát otvorená v roku 1961 ako stavba pod holým nebom, ktorú navrhli dvaja slovinskí umelci Janez Lenassi a Jakob Savinšek. Od jej otvorenia do nej prispelo množstvo krajín, ktoré na mieste prezentovali približne 130 sôch. Rovnako fantastický je aj výhľad na záliv.

Z rovnakej kategórie:

Comments are closed.