Prečo používať kryt čelného skla?

Po ochladení vonkajšej teploty vášho vozidla voda na čelnom skle zamrzne. Vytvorí sa tak ľadová vrstva, ktorá vám nielen znemožní výhľad, ale je aj ťažké ju zoškrabať. 

Aj keď rozmrazovanie pomôže pri topení ľadu, bahno, ktoré vznikne v dôsledku tohto procesu, spôsobí len neporiadok a zníži viditeľnosť vodiča, keď sa ho stierače pokúsia odstrániť.

Udržiavanie príjemných teplôt počas celého roka

Pravdepodobne si nemyslíte, že vonkajší kryt čelného skla môže nejako zlepšiť úroveň pohodlia vo vašom aute. Ale verte alebo nie, tieto kryty môžu pomôcť izolovať sklo vozidla. V zimných mesiacoch sa počas jazdy zahrieva celá karoséria vášho vozidla, pričom motor sa zahrieva a vetracie otvory vháňajú teplo dovnútra. 

To všetko sa však po vypnutí vozidla rozptýli. Kryt čelného skla pomôže udržať tieto vyššie teploty dlhšie počas chladných mesiacov. 

Jazda v zime je už tak dosť náročná a riskantná vzhľadom na nebezpečné podmienky na cestách.

Ten istý kryt urobí úplný opak počas letnej sezóny. Keďže kryt odráža slnečné svetlo a poskytuje kabíne viac tieňa, spomaľuje zvyšovanie teploty vo vozidle. Tieto kryty využívajú aj špeciálny reflexný materiál, ktorý udržiava vaše vozidlo chladné, aj keď stojí vonku na slnku.

Spodná hranica

Pomocou krytov čelného skla môže vaše čelné sklo zostať čisté bez ohľadu na ročné obdobie. Tieto autodoplnky zabraňujú usadzovaniu a hromadeniu prachu, špiny, živice, zvyškov stromov a lístia. 

Z dlhodobého hľadiska môže zakrytie čelného skla pomôcť predĺžiť aj životnosť stieračov. Vďaka týmto krytom budú mať stierače ľahšiu prácu, čím sa zníži opotrebovanie ich gumovej časti štrkom. 

Vaše vozidlo je cennou investíciou, preto má zmysel chrániť ho za každú cenu. Keď budete mať nabudúce pocit, že vaše čelné sklo neodvádza svoju prácu správne, možno by ste si mali overiť, či by ste si naň nemali zaobstarať kvalitný kryt, ktorý mu pomôže plniť svoju úlohu ešte dlhé roky. 

Z rovnakej kategórie:

Comments are closed.