Zníženie stresu pomocu Ashwagandha

Svet ajurvédy je populárny a plný prírodných liekov, bylín. Jeho pôvod je božský a vznikol, aby vyliečil ľudí trpiacich rôznymi ťažkosťami. Jedna z týchto bylín je taktiež známa ako ashwagandha.

Výhody

Pred tým než začneme, čo je to tá ašvagandha? Je to ker, ktorého korene sú výnimočnou súčasťou tejto rastliny, ktoré z nej ľudia najčastejšie používajú. Aj keď je India pôvodne krajinou, z ktorej bylina pochádza, rastlina môže rásť takmer všade na svete za predpokladu, že podnebie má počas roka približne 30 stupňov, slnko dobre svieti a je prítomná bohatá pôda

Doplnok stravy Ashwagandha
Ashwagandha pomáha pri ľahkej obsedantno-kompulzívnej poruche

Adaptačné-gény sú vo všeobecnosti špecifickou triedou bylín, kam táto rastlina patrí. Pomáhajú chrániť telo pred nebezpečnými účinkami toxicity pochádzajúcej zo stresu. Toto sa považuje za hlavnú výhodu, užitočnosť kríka.

Odborníci však varujú, že stále existujú len veľmi obmedzené a nepresné vedecké štúdie. Avšak existujú dôkazy, že bylina, ktorá je tiež známa ako indický ženšen či zimná čerešňa, môže meniť hladinu kortizolu a môže mať vyrovnávajúce účinky na glutamát, ktorý je typom excitačného neurotransmiteru nachádzajúceho sa v mozgu.

Toto je, ale iba preskúmaná špička ľadovca, ktorú môže táto rastlina ponúknuť.

Okrem zvládania stresu môže ashwagandha pomôcť aj pri úzkosti, nespavosti, chronickej únave, pri počiatkoch obsedantno kompulzívnej choroby, fibromyalgii a syndróme trescúcich sa nôh. Na všetko toto môže pomôcť účinok byliny. V západnom svete vedci získavajú aktívnu zložku byliny, syntetizujú ju v laboratóriu a používajú ju v liekoch so špecifickými účinkami, ktoré zvyčajne blokujú niečo vo vnútri tela. Akonáhle je však použitá  bylina ako celok, je možné ju použiť na liečenie mnohých stavov namiesto toho, aby sa zameriavala iba na jednu, rovnakým spôsobom ako lieky. Bylinky tohto druhu slúžia telu ako podpora namiesto toho, aby iba niečo potláčali.

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Spoločné rizikové faktory anorexie nervózy 

Mentálna anorexia sa dlho považovala za ochorenie, ktoré je bežné u mladších žien. Pravdou však je, že týmto ochorením môže trpieť ktokoľvek bez ohľadu na pohlavie alebo vek. 

Ako užívať Ashwagandhu

Nezáleží na tom, či si ju kupujete vo forme prášku, kapsuly alebo tinktúry Ashwagandha. Všetky tieto možnosti sú účinné, musíte sa však uistiť, že nákup je skutočne legálny. Namiesto toho, aby ste kupovali čokoľvek, čo nájdete na trhu, v najbližšom obchode so zdravou výživou vo vašom okolí, je dôležité urobiť si prieskum a nakupovať iba od spoľahlivej spoločnosti s jasnou transparentnosťou pôvodu byliny, ktorú ponúkajú.

Video: Ashwagandha – najlepší svetový adaptogén?

Je tu niečo, čo by ste mali vedieť o chuti tohto konkrétneho doplnku. Bylinka vo forme prášku alebo tinktúry môže mať trochu horkú nepríjemnú chuť. To je dôvod, prečo sa veľa ľudí rozhodne kombinovať to so svojimi obľúbenými smoothie alebo s kvapkou medu a lyžičkou mandľového mlieka. Nebojte sa, ak chuť stále nevyhovuje vášmu vkusu. Tinktúru môžete na pokožku kedykoľvek naniesť priamo a môžete očakávať, že sa takto vstrebe, rovnako ako éterické oleje.

Kedy si všimnem rozdiel?

Nemôžete očakávať, že všetok váš stres zmizne ako kúzlo, keď prehltnete svoju tabletku ashwagandhy. Pamätajte, že nejde o liek, ale skôr o tinktúru či doplnok stravy. Znamená to, že výsledky si všimnete až potom, keď ju budete užívať každý deň niekoľko týždňov.

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Odparovač kyseliny šťaveľovej na ošetrenie roztočov

Z rovnakej kategórie:

Comments are closed.